Mobilya

2020 Ev Dekorasyon Trendleri

Ev dekorasyon trendleri tıpkı giyim sektörü gibi sürekli bir yenilik içinde. Her dönem belli başlı renkler ve mobilya tasarımları moda oluyor. Ev dekorasyonunda 2020 trendleri de belli olmaya başladı.
Günümüzde insanların büyük kısmı kendi evlerinin benzersiz ve özel olmasını arzuluyor. Bu amaçla metal parçalar, mermerler, çıtalamalar, tablolar, aynalar ve sıra dışı ürünler tercih ediliyor. Bu doğallık arayışı hemen hemen her şeye etki etmiş durumda olduğu kaydediliyor.
2020 yılında evlerde yeni trendin terapi yapan evler olacak. “2019 yılındaki canlı renkler yerini daha pastel ve otel konseptinde tasarımlara bırakacak. Gri ve ada çayı yeşili 2020’nin evlerinde moda renkler olacak. İnsanlar tablodan masaya, abajurdan sehpaya kadar, huzur veren evler tasarlatmak istiyor. Eve girdiğinde tüm objelerin terapi yaptığı bir iç mimari anlayışı moda olacak”

Detaylarda ise rose ve bakır rengi yerine pirinç ve krom öne çıkacak. Floral desenler bu yıl çokça karşımıza çıkacak. Büyük desenlere kontrast renklere yer vermeye hazır olun. Yatak odalarında yatak başlıkları yerini duvar panolarına bırakacak.

Renk olarak canlı renkler yerini pastel tonlarına bırakacak dinginlik ön planda olacak gri tonları kullanmaya özen göstermek gerekir. Kumaşlarda kadife modası yerini koton ve kadife satene bırakacak tamamlayıcı olarak da siyah beyaz desenler kullanılmalı.

Koltuklarda, salonlarımızda kadife, şönil, tüvit , goblen ,teflonlu kumaşlar tercih edilmelidir. Oturma odalarımızda keten, sentetik viscon, koton idealdir. Sık dokumalı kumaşlar dayanıklıdır ve temizlenmesi kolay ürünlerdir.

İnsanlar otel konseptini evinde hissetmek istiyor. Duvarı kaplayacak bir tasarım hayal edin. Salonlarda ahşap TV üniteleri yerini mermer ve şömineye bırakacak. Bioethanol şömineleri her evde kullanmak mümkün.

2020’nin evleri adeta bir terapi merkezi gibi insanların huzur ve dinginlik aradığı bir mekana dönüşecek.Yaşam ünitelerimiz için çıtalamaları kullanmak evde hatları ön plana çıkarmaktır. Kaz ayağı motifleri ve art deco motifleri ön planda olacak. Bu yüzden tamamlayıcı grup dediğimiz yastık markiz gibi ürünlerde kullanılmalı.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir