Dekorasyon

4 Adımda Mükemmel Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır ?

Koltuk takımı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Koltuk takımı alacaksınız ama nasıl bir koltuk takımı alacağınız konusunda sorularınız mı var? Peki 4 adımda mükemmel koltuk takımı nasıl seçilir? Gelin birlikte inceleyelim.

1- Koltuk takımı boyutu evinize uyum sağlamalı

Koltuk takımı alırken boyutuna bakmak gerekir. Alacağınız mobilyaların evinize uyum sağlaması en önemli kurallardan birisidir. Çünkü; koltuk takımının modeli ve tasarımı ne kadar güzel olursa olsun evinize uyum sağlamazsa ne yazık ki bu güzelliği göremeyebilirsiniz.  Önemli olan evde konforu ve güzel görünümü yansıtmaktır. Bunu sağlamak için, mobilya seçimlerinizi kriterleriniz doğrultusunda yapmanız gerekir.

2-Tarzınız önem taşır

Mobilya seçiminde en önemli şeylerden birisi de tarzınızı belirlemenizdir.Siz de evinizde modern tarzı yansıtmak isterseniz Mieles Koltuk  gibi düz ve sakin renklerin hakim olduğu modern koltuklara evinizde yer açabilirsiniz. Modern tarzda şıklık anlayışı sadelik anlamına gelir. Bu nedenle dekorasyonunuzda açık renklere yer verebilirsiniz.

3- Koltuk stil seçiminiz önemli

Koltuk tasarımları kişilerin ev konseptlerini belirtir. Örneğin; evinizde açık renkli mobilyalara sahipseniz koltuk takımlarınız bir tık daha koyu renkte olabilir. Ama mobilyalarınız ve ev dekorasyonunuz koyu renklere sahipse koltuklarınız açık renk olması gerekir. Bu şekilde daha soft ve güzel bir görüntüye sahip olacaksınız. Açık renk Valanje koyu renk ev dekorasyonunuzun dikkat çeken parçası olarak yerini alacaktır.

4- Fonksiyonel kullanım

Ürünün birden fazla kullanıma sahip olması mutlu eden bir özelliktir. Örneğin; koltuk takımının yatak olarak kullanılması çok önemli bir detaydır. Hayatınızı kolaylaştıracak bir yöntem de diyebiliriz. Bu sayede kullanım açısından rahatlık verecektir.